SICAK ASFALT ÇALIŞMASINA HAVSA-ABALAR KÖY YOLUNDA BAŞLADI
 
 
        İl Özel İdaresi bu yıl ilk kez KÖYDES Projesi kapsamında hükümet tarafından programa alınan 7.20 metre genişliğinde karayolları standardında sıcak asfalt çalışmasına Havsa-Abalar köy yolunda başladı.
               Köylere Hizmet Götürme Birlikleri tarafından ihalesi yapılan ve kontrollük hizmetleri İl Özel İdaresi ekiplerince yapılan sıcak asfalt yol uygulamalarının ilki Meriç İlçesinde gerçekleştirilirken proje kapsamında Havsa –Abalar arasındaki yol çalışmasına da başlandı.
                Çalışmaları ilçe kaymakamları ile bizzat takip eden Edirne Valisi Günay Özdemir; “Köy yollarının standartlarının yükseltilmesi hükümetimizin önceliklileri arasında yer alıyor. Bu kapsamda 2018 yılı Yüksek Planlama Kurulu kararları doğrultusunda KÖYDES Projesi kapsamında yapılacak yollar için sathi kaplama uygulamasına son verilmiş ve köy yollarının niteliğine göre sıcak asfalt yapılma zorunluluğu getirilmiştir. Bu yıl 11 km sıcak asfalt yolu KÖYDES ödenekleri ile yapacağız. Buna ilaveten önümüzdeki yıldan başlamak üzere Özel İdare yatırım programında da her yıl yol bütçesinin tamamını beton ve sıcak asfalt yapımına tahsis edeceğiz. Amacımız kademeli bir şekilde Edirne’deki tüm köy yollarının beton veya sıcak asfalta kavuşmasıdır” dedi.