KURUM KÜLTÜRÜ BİLİNCİNİN OLUŞTURULMASI PROJESİ BAŞLADI
 
                Edirne İl Özel İdaresi tarafından Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Eylül-Ekim Dönemi Teknik Destek Programına sunulan ve hibe almaya hak kazanan TR21/18/TD/0030 referans numaralı ‘‘Kurum Kültürü Bilincinin Oluşturulması’’ isimli projesi 4 Şubat 2019 tarihinde Edirne İl Özel İdare Misafirhanesi Toplantı salonunda gerçekleşen açılış toplantısı ile başladı.
            Düzenlenen toplantıya Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Turan ATEŞ, eğitmen Elmas AKKUŞ ve İdare personeli ve basın mensupları katıldı.
            Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Turan ATEŞ yaptığı açılış konuşmasında: “4 Şubat tarihinde başlayacak olan proje kapsamında 50 Özel İdare personeli ’Kurum Kültürü ile Huzurlu İletişim ve Başarılı Birliktelik’ konu başlıkları üzerine 2 farklı eğitim almış olacak ve projemiz 15 Şubat tarihinde sona erecek olup, proje bütçesinin tamamı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacaktır.
2 hafta boyunca düzenlenecek olan eğitimler ile personelimizin motivasyonunu, yaratıcılığını ve hizmet kalitesini daha da arttırmak vasıtasıyla Edirne İl Özel İdare sorumluluğundaki köylerimize ve vatandandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak, problemlerine daha etkili çözümler üretmek ve en önemlisi bu adımlarımızın sürdürülebilirliğini sağlamak adınadır.
Bu amaçla eğitimlerimizin ilk haftasında İdare personelimiz Kurum Kültürü, kurumsal gelenekler ve bağlar üzerine alacağı eğitimlerle kurum içi etkileşimde bir bütünlük yakalayarak iç ve dış paydaşlar, yerel ve uluslararası kurumlar ile daha sağlıklı işbirliği ve iletişim geliştirecek, kurumumuzun gücünü ve imajını her alanda en iyi şekilde temsil edecektir. İkinci hafta düzenlenecek olan Huzurlu İletişim ve İletişim Teknikleri eğitimiyle personelimiz bireysel anlamda etkili iletişim yollarını benimseyip geliştirerek problemlere daha kalıcı çözümler sağlayacaktır.’’ ifadelerini kullandı.
 
ATEŞ’in konuşmasının bitmesiyle söz alan eğitmen Elmas AKKUŞ’un konuşmasının ardından proje eğitimlerine başlandı.